• Prevence tak trochu jinak...

  Slovo prevence může široké veřejnosti znít jako poučování. Prevence může být ale i zábavná. A právě o prevenci zábavnou formou se snaží projekt „Prevence tak trochu jinak“ Divadla VeTři. Projekt je určený jak dětem v mateřských školách, tak i žákům základních škol a seniorům. Jednotlivým věkovým kategoriím je pořad vždy přizpůsobený a jednotlivá témata preventivních pořadů lze mezi sebou variabilně kombinovat dle potřeby. Divadlo VeTři při tvorbě scénáře úzce spolupracuje s preventisty Policie ČR a městských policií. Samotný pořad není postaven jako klasická přednáška, ale diváci jsou aktivně zapojeni do samotného děje pořadu a spolupodílejí se tak na průběhu představení.

 • Pořady pro děti

  V nabídce Divadla VeTři pro (nejen) dětské diváky naleznete pořady pro všechny příležitosti. Všechny pořady pro děti jsou variabilní a lze je objednat jak samostatně, tak i jako součást například městských, či obecních slavností, zahájení, nebo zakončení školního roku, dětské karnevaly, mikulášské nadílky, oslavy dne dětí a podobně. Všechny pořady z kategorie "Pořady pro děti" lze samozřejmě kombinovat s dalšími pořady a umělci z naší nabídky..

 • Pohádky Divadla veTři

  Široká nabídka pohádek pro nejrůznější příležitosti - to jsou pohádky Divadla Vetři. Naleznete u nás pohádky pro nejrůznější příležitosti. Pohádky lze samozřejmě kombinovat i s dalšími pořady z naší nabídky, případně s dalšími umělci na vaší akci.

 • Moderování vašich akcí

  Divadlo VeTři zajišťuje profesionální moderování společenských, sportovních i maturitních plesů, firemních večírků, módních přehlídek, propagačních akcí, celodenních městských či obecních slavností. Zajišťujeme také moderování veškerých akcí pro děti. Chystáte akci zaměřenou na určité téma? I v tomto ohledu se Vám naše moderátorská dvojice tématicky ráda přizpůsobí.

 • Pořady pro dospělé

  Divadelní, zábavné i preventivní pořady pro starší a dříve narozené - to vše naleznete v nabídce "Pořadů pro dospělé". I tyto pořady jsou variabilní a lze je kombinovat s dalšími pořady Divadla Vetři, nebo zařadit do programu na vaší akci.

Divadlo VeTři

Svět zábavy i poučení

Historie

Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Historie - grafika

Divadlo VeTři a „Preventivní pořady“ – to je spojení, které už od počátku roku 2007 patří nerozlučně k sobě. Koncept preventivních pořadů vznikl právě roce 2007, kdy Divadlo VeTři oslovila MUS a.s. (Czech Coal a.s.) a Městská policie Most s poptávkou preventivních scének v rámci velmi oblíbených pořadů „Zábavné odpoledne s Barborkou a Prokůpkem“, které uváděl Vlasta Vébr. Na podkladě těchto scének následně vznikl ucelený blok pořadů zabývajících se prevencí pro děti.

Postupně jsme přidávali další a další témata preventivních pořadů, navázali jsme spolupráci s preventisty na základních školách, kde jsme vystupovali a samozřejmě také s preventisty Policie České republiky, obecních a městských policií. Celý blok pořadů byl také rozdělen podle věku našich diváků na Preventivní pořady pro MŠ,
Preventivní pořady pro ZŠ a Preventivní pořady pro seniory.

Divadlo VeTři - Preventivní pořady - DVD Čtyři světy - grafikaNa podzim roku 2010 bylo ve spolupráci s preventistou Územního odboru Policie ČR Louny p. npor. Ing. Tomášem Krupičkou natočeno DVD
Čtyři světy“, na kterém byly zpracovány čtyři scénky z našich preventivních pořadů. DVD bylo natočeno za podpory vnitrorezortního projektu Ministerstva vnitra ČR a kromě Divadla Vetři se na jeho natáčení podílela např. Michaela Dolinová, Pavel Novotný, Vlasta Vébr, CAT TV a děti z dramatického oboru ZUŠ Postoloprty. DVD „Čtyři světy“ lze po dohodě poskytnout preventistům základních škol.

Několik fotografií z natáčení a křtu DVD "Čtyři světy"

Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Michaela Dolinová při natáčení scénky - Únos k DVD Čtyři světy - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Michaela Dolinová při natáčení scénky - Únos k DVD Čtyři světy - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Pavel Novotný při natáčení scénky - Počítačová kriminalita k DVD Čtyři světy - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Vlasta Vébr při natáčení scénky - Drogy pro DVD Čtyři světy - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Pavel Novotný při natáčení scénky - Počítačová kriminalita k DVD Čtyři světy - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Tomáš Pošvanc při natáčení scénky - Drogy pro DVD Čtyři světy - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Vlasta Vébr a por. Tomáš Krupička při křtu DVD Čtyři světy v Muzeu Policie ČR - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - por. Tomáš Krupička a Michaela Dolinová při křtu DVD Čtyři světy v Muzeu Policie ČR - grafika

Projekty, na nichž se Divadlo VeTři podílí:

Prevence tak trochu jinak

Projekt „Prevence tak trochu jinak" je již několikátým rokem finančně podporován z dotace poskytnuté Statutárním městem Most. Podporovanými subjekty jsou nejen mostecké MŠ, ZŠ, ale i senioři.Každá podporovaná kategorie má i svého garanta z řad členů sociální komise.

Rok od roku se tento projekt setkává s čím dál tím větší odezvou.

Městská police Příbor

V letech 2012 – 2014 spolupracovalo Divadlo VeTři s Městskou policií Příbor a současně i s PČR Nový Jičín. V prvním roce odehrálo Divadlo VeTři představení jen na Gymnáziu v Příboře, ale už následující roky byla preventivní divadelní představení připravena i pro mateřinky, ZŠ i místní seniory.

Bezpečný Klášterec

Občanské sdružení BEZPEČNÝ KLÁŠTEREC spolupracuje s Divadlem VeTři již třetím rokem a za tu dobu se odehrála představení jak v místních MŠ a ZŠ, ale OS Bezpečný Klášterec myslí i na seniory.

BESIP

Na podzim roku 2016 vznikla spolupráce mezi BESIPem a Divadlem VeTři. V podzimních měsících odehráli herci Divadla VeTři více jak 20 představení pro mateřinky v Ústeckém kraji.

Projekt "Bezpečně s Besipem-Preventivně s Divadlem VeTři" dětem například názorně ukazuje jak používat chrániče, reflexní vestu a náramky, jak správně přecházet silnici a jak funguje semafor. Věříme, že pilotní ročník projektu natolik zaujme, že se bude opakovat i v dalších letech.

 

Divadlo VeTři - Preventivní pořady Divadla VeTři - Vlasta Vébr - grafika

A jak „Preventivní pořady Divadla VeTři“ probíhají? Ne, nebojte se, nejde v žádném případě o poučování a suchou přednášku, kdy naše diváky zahltíme fakty a poučkami - to v žádném případě. Scénář pořadu je sestaven tak, aby diváky nenásilnou a hravou formou vtáhl do děje, donutil je přemýšlet a reagovat na situace, které je mohou potkat nejen v našich scénkách.

Naši diváci jsou aktivně zapojeni do samotného děje na jevišti a mohou tak i ovlivnit běh pořadu, přičemž jsou ale vedeni tak, aby každá scénka dospěla ke svému správnému konci. Pořady Divadla VeTři se setkaly s velkou odezvou, a to jak u pořadatelů, tak i u diváků – viz „Reference“. Divadlo VeTři s "Preventivními pořady" vystupuje v mnoha školkách, školách, mateřských centrech, komunitních centrech, sálech i domovech pro seniory po celé České republice.

Divadlo VeTři - Preventivní pořady Divadla VeTři - Michaela Doležalová - grafika

Scénář „Preventivních pořadů“ je naprosto variabilní, lze jej naprosto přizpůsobit dle přání našich zákazníků. Témata jednotlivých scének jsou konzultována jak s pedagogy, tak i s policisty, přičemž při tvorbě scénářů využíváme poznatků policistů přímo „z terénu“.

V současné době Vám můžeme nabídnout celkem 9 samostatných programů, které je možno mezi sebou kombinovat, takže lze postavit program přímo „na míru“ Vašim požadavkům.

Po předchozí domluvě lze samozřejmě zajistit přítomnost preventisty Policie České republiky, nebo městské, či obecní policie v místě konání pořadu.

Reportáž TV MiTEL o Preventivních pořadech Divadla VeTři.

Reportáž o Preventivních pořadech pro Seniory - Lovosice 03/2013

Vlasta Vébr si s redaktorem "Krušnohoru" Petrem Prokešem popovídal o tom, jak vlastně probíhají naše preventivní pořady, kde všude jste nás mohli vidět, jaké úspěchy za sebou máme, co se nám povedlo, ale řeč přišla i na to, co pro naše diváky chystáme do budoucna, jaká témata bychom rádi zařadili a co nás čeká. Celý rozhovor si můžete přečíst po kliknutí na jeden z obrázků.

Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Vlasta Vébr - rozhovor 1 - grafika Divadlo VeTři - Preventivní pořady - Vlasta Vébr - rozhovor 2 - grafika